Ul. Zakole przy boisku i siłowni - największy plac zabaw na osiedlu Arkońskim
W ósmej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 113 projektów (27 ogólnomiejskich i 86 lokalnych). Głosowanie, które zostało już zakończone wyłoniło te z pomysłów, które zyskały najwyższe uznanie. Miastu pozostało już tylko je zrealizować. Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 14 606 083 zł.

Elektrośmieci - co z nimi zrobić?
Często przy naszych osiedlowych śmietnikach bądź w ich środku leżą stare lodówki, pralki, telewizory i inne sprzęty RTV lub AGD. Wydaje nam się, że tego typu przedmioty to zwykłe śmieci, niestety nie mamy racji. Otóż do wyprodukowania takich urządzeń wykorzystuje się wiele szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji, które mogą je zatruwać. Są to np. rtęć, azbest, ołów, czy kadm. Składnikami tych produktów są również cenne lub rzadkie surowce, które można odzyskać...

...żegnamy zimę 2020...

Szymanowskiego 17 - wjazd do garaży

Szanowni mieszkańcy,
17 marca br. zostanie uruchomiony szlaban pozwalający na wjazd do garaży oraz na parking przed budynkiem przy ul. Szymanowskiego 17-17c.
Prosimy mieszkańców o zwracanie się z pilotami do administracji celem przeprogramowania ich.
Jednocześnie informujemy, że będzie możliwość wjazdu na wspomniany teren wykonując połączenie telefoniczne na wskazany numer.
Lokale do wynajęcia
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście”
ul. Ofiar Oświęcimia 6 w Szczecinie
oferuje do wynajęcia niżej wymienione lokale użytkowe:
Parking na Romera - skończony

Nasze budynki

W dniu 20 marca 1958 roku, w ówczesnej siedzibie delegatury Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Żeglugi w Szczecinie przy Walach Chrobrego 2 zebrało się 26 chętnych wśród pracowników pięciu działających wtedy prężnie przedsiębiorstw gospodarki morskiej: ówczesnych Zakładów Rybnych, Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Gryf”, Zarządu Portu, Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych oraz Żeglugi Szczecińskiej, którzy powołali do życia Robotniczą Międzyzakładową Spółdzielnię Mieszkaniową „Kotwica”. Dzięki podjętym przez nich działaniom 24 członków Spółdzielni w 1959 roku wprowadziło się do swych mieszkań w odkupionym od władz miejskich budynku przy al. Niepodległości 28–29. Do 1976 roku w spółdzielczości mieszkaniowej Szczecina zachodziły różne zmiany organizacyjne. Jednak wszystkie te spółdzielnie charakteryzowała wspólna cecha – inwestowały w samym sercu miasta. Małe spółdzielnie łączyły się w większe organizację, a w konsekwencji w roku 1976 zostały przejęte przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Śródmieście”.
Więcej historii